W ostatni weekend maja do Cierszewa na Mazowszu zjechali się uczestnicy Spotkania Klasycznych Triumphów. Podczas piątej już edycji imprezy można było obejrzeć osiemdziesiąt trzy maszyny. Padł też rekord ilości uczestników, który w tym roku wyniósł niemal sto osób.

Miłośnicy klasycznych, brytyjskich motocykli nie mogli raczej narzekać na nudę. Już w piątek wieczorem spotkali się na wykładzie z pomocy przedmedycznej. W sobotę podzieleni na dziesięcioosobowe grupy wyjechali w liczącą ponad 150 km trasę po Mazowieckiej Szwajcarii, bo tak nazywa się potocznie te tereny. Odwiedzili m.in. zabytkowy, drewniany młyn wodny w Choczeniu i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Po południu mieli okazję testować najnowsze modele Triumpha i kaski marki Premier, by wieczorem zakończyć dzień wspólną kolacją połączoną z rozdaniem nagród i upominków od sponsorów. Niedziela zaczęła się od trasy do Płocka na Nabrzeże Wiślane i wspólnego rejsu po Wiśle. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali wizytę na Starym Mieście.

W Spotkaniu Klasycznych Triumphów biorą udział właściciele i miłośnicy modeli: Triumph Bonneville, Thruxton, Scrambler, Bobber, Speedmaster, Street Twin oraz Rocket i Thunderbird oraz pochodnych. Partnerami imprezy byli: Triumph Polska, BNP Paribas, Motul, Karcher oraz Davosa i Fireball. Współorganizatorem eventu był Triumph Katowice.

Foto: T. Niesłuchowski