Jubileuszowe Spotkanie Klasycznych Triumphów 2019 zbliża się wielkimi krokami! Widzimy się w Cierszewie koło Płocka już za mniej niż dwa tygodnie. Pora zatem przedstawić kilka szczegółów dotyczących naszej imprezy.

W piątek wieczorem, 24 maja będziemy mieli okazji wziąć udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym – Andrzejem Dębskim, który przypomni nam zasady udzielania pierwszej pomocy i opowie jak pomóc innym uczestnikom ruchu w razie pojawienia się problemów na drodze. Prewencji nigdy za wiele, więc korzystajcie z możliwości wysłuchania rad fachowca i praktyka.

Podczas sobotniej trasy, 25 maja zatrzymamy się w urokliwym miejscu znanym m.in. z Rajdu Orlen i zaprzyjaźnionej imprezy „Mercedesem po Wiśle”. Będzie to bród wodny umiejscowiony nad nieczynnym młynem rzecznym w okolicy mniejscowości Choczeń. Tam też zaplanowaliśmy bufet kawowy dla uczestników, którego gospodarzem będzie Gmina Brudzeń.

W sobotę zajrzymy także do Muzeum Wsi Mazowieckiej i zawitamy w gościnne progi Hotelu Skansen Conference & Spa, gdzie w zjemy lunch w Restauracji Regionalnej, aby posileni i wypoczęci zająć się zwiedzaniem Skansenu cieszącego się renomą w całej Europie. Całą sobotnią trasę o długości ponad 150 km podzililiśmy na 3 etapy, z postojami średnio co 50 km. Jeden z nich (drugi w kolejności) to odpoczynek na stacji benzynowej z możliwością dotankowania maszyn. Niemniej prosimy bardzo wszystkich uczestników o zatankowanie motocykli do pełna przed przyjazdem do Ośrodka w Cierszewie, bowiem w jego bezpośrdniej bliskości nie ma takiej możliwości.

Po powrocie z trasy do Cierszewa czeka na Was możliwość testowania najnowszych modeli Triumpha, dzięki uprzejmości Triumph Polska i Triumph Katowice. Przy okazji jazd testowych będziecie mogli także zapoznać się w praktyce z kaskami marki Premier, a konkretnie z serią Trophy. Wszystko dzięki uprzejmości 79 Point.

Wieczorem spotkamy się na kolacji grillowej, podczas której tradycyjnie już rozdamy upominki od naszych partnerów wspierających. W tym roku będą to m.in. nagrody za najdłuższy dojazd na motocyklu na imprezę, najstarszy motocykl i najstarszego motocyklistę SKT 2019 (Paniom nie będziemy zaglądać w daty urodzenia bo jesteśmy dobrze wychowani).

Niedziela, 26 maja to ostatni dzień Spotkania Klasycznych Triumphów 2019. Po śniadaniu i wymeldowaniu z Ośrodka pojedziemy do Płocka na Nabrzeże Wiślane i popłyniemy statkiem po Wiśle, aby zobaczyć jak wygląda ta części Mazowsza z perspektywy rzeki. Potem przemieścimy się na Stare Miasto, a konkretnie na parking Mostowa Gastro & More. Będzie tam na nas czekał pyszny posiłek, który przyda się dla wzocnienia organizmu przed zwiedzaniem tej części miasta, które było w latach 1079–1138 stolicą Polski!