Po okresie pandemii wracamy do pierwotnego terminu Spotkania Klasycznych Triumphów, które w tym roku odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 /piątek-niedziela/. Naszą bazą będzie tym razem Kraków, ale to nie koniec zmian i nowości, które dla Was przygotowaliśmy. 

To już dziewiąta edycja SKT, które odbywa się bez przerwy od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy spotkaliśmy się w Lanckoronie. Tradycją było iż impreza odbywała się zawsze w trzeci weekend maja, dopiero COVID-19 zmusił nas na przeniesienie całości na wrzesień, choć nawet wtedy nie przerwaliśmy organizacji eventu i razem z Wami nie daliśmy się pandemii.

Ale powrót do terminu majowego to nie jedyna zmiana w tym roku. Wsłuchując się w głosy i oczekiwania uczestników po raz pierwszy zorganizowaliśmy w sobotę szkolenie na torze Moto Park Kraków, przeznaczone wyłącznie dla użytkowników klasycznych modeli Triumpha. Takiego szkolenia nie robił do tej pory nikt, a wielu z Was nie chciało brać udział w podobnych eventach razem z motocyklami innego typu. Teraz macie okazję szkolić się w bezpieczny sposób we własnych gronie, z innymi motocyklistami używającymi takich samych lub podobnych maszyn. I nie chodzi tu o jazdę na czas, ale o prawdzie szkolenie, którego naszym zdaniem nigdy za wiele. Szczegóły sobotniego pobytu na Moto Parku Kraków znajdziecie w zakładce “Program”. Tam też odnajdziecie szczegóły zapisania się na szkolenie, które odbywa się drogą elektroniczną.

Dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą podnosić swoich umiejętności przygotowaliśmy atrakcyjną trasę o długości 175 km, której autorem jest jeden z Was – Mariusz Nędzyński. On i jego Rocket znają wszystkie drogi i ścieżki Małopolski. Ilość miejsc zarówno na szkolenie jak i na sobotni wyjazd jest ograniczona, głównie z uwagi na logistykę imprezy. W sobotę odbędą się także testy nowych modeli Triumpha i wspólna kolacja w hotelu City SM w Krakowie.

W niedzielę – 21 maja – pojedziemy z kolei po śniadaniu na krakowską edycję Distinguished Gentleman’s Ride, podczas której będziecie mieli okazję m.in. spotkać się z innymi motocyklistami podzielającymi naszą pasję do klasycznych jednośladów i przejechać kolumną ponad 200 maszyn ulicami centrum Krakowa. Jeśli ktoś nie zna jeszcze ogólnoświatowej inicjatywy DGR, zapraszamy na stronę tego wydarzenia, które od wielu lat rozgrywa się kilkuset miastach na całym świecie w szczytnym celu walki z prostatą i chorobami psychicznymi mężczyzn: https://www.gentlemansride.com/ 

Zapisy na SKT 2023 trwają do końca marca. Przepraszamy Was serdecznie, że musieliście czekać nieco dłużej na ich start, ale staraliśmy się bardzo, aby dopiąć wszystkie szczegóły przy okazji dbając o to, aby koszty pobytu nie stanowiły problemu przy podjęciu decyzji o udziale w kolejnym spotkaniu.