Tegoroczna edycja Spotkania Klasycznych Triumphów, która odbyła się w dniach 20-22 maja, okazała się wyjątkowa pod wieloma względami. Impreza dedykowana dla właścicieli motocykliTriumph Bonneville, Thruxton, Scrambler oraz Thunderbird 900 zgromadziła ponad sześćdziesięciu uczestników. Na parkingu przed bazą usytuowaną w Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można było podziwiać pięćdziesiąt maszyn z całej Polski.

W sobotę uczestnicy wyruszyli na wspólny objazd Jury odwiedzając po drodze zamek w Smoleniu, rynek w Pilicy oraz Pustynię Błędowską, na której poczęstunek przygotowało Stowarzyszenie LGD Nad Białą Przemszą. Wieczorem imprezę odwiedził Mikołaj Sibora – Prezes firmy Almot, która do niedawna jest nowym importerem Triumpha w Polsce. Opowiedział posiadaczom klasycznych Triumphów o zamierzeniach i kierunkach rozwoju marki w naszym kraju, a także zadeklarował włączenie się w kolejne edycje imprezy. Wyczekiwanym przez uczestników punktem programu była pierwsza w Polsce publiczna prezentacja nowych Triumphów: Bonneville T120, Thruxton 1200 R i Street Twin.

Podczas wspólnej kolacji grillowej wręczono nagrody ufundowane przez firmy: Karcher Polska, Motul Polska, Eurorider i Moto-Tour. W niedzielę odwiedzono Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie gdzie zorganizowano m.in. sesję fotograficzną.

Partnerami II Spotkania Klasycznych Triumphów 2016 byli: Triumph Motorcycles Polska, Motul Polska, Karcher Polska oraz Moto-Tour i VestiGo. Patronat nad imprezą objęło stowarzyszenie Cafe Racer Club Poland.

Foto: Marcin Kaliszka