Ponad 50 osób i 40 motocykli Triumph Bonneville, Thruxton, Scrambler oraz Thunderbird 900 to bilans I Spotkania Klasycznych Triumphów, które odbyło się w dniach 15-17 maja w Lanckoronie.  Hotel Modrzewiówka, który był bazą imprezy wypełnił się uczestnikami do ostatniego miejsca.

I Spotkanie Klasycznych Triumphów miało charakter integracji połączonej ze wspólną jazdą. Uczestnicy, którzy zjechali dosłownie z całej Polski nie mogli narzekać na nudę. W sobotę i niedzielę przejechali wspólnie ponad 300 km odwiedzając wiele ciekawych miejsc m.in. zaporę w Tresnej, Szczyrk, Wisłę, Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty w Ustroniu, dealera Triumpha w Bielsku-Białej, Rynek w Lanckoronie i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Niektórzy, aby się spotkać pokonali na swoich Triumphach ponad 700 km w jedną stronę. Piękne, górskie drogi z pewnością zrekompensowały im trudy dojazdu. Tak duża liczba klasycznych Triumphów na całej trasie przejazdu budziła wśród przypadkowych widzów bardzo pozytywne emocje.

Gościem specjalnym imprezy była Weronika Kwapisz, która w sobotę wieczorem opowiadała o swojej wyprawie Bonneville’m po USA i Kanadzie. Podczas loterii Ślepy Los rozlosowano nagrody od firm: Triumph Polska, Karcher Polska i Motul Polska. Nikt nie wyjechał z pustymi rękami. Najstarszym motocyklem imprezy okazał się Triumph Bonneville 140V z 1976 roku, należący do Macieja Chojnowskiego.

I Spotkanie Klasycznych Triumphów odbyło się pod patronatem Cafe Racer Club Poland, którego członkowie pomagali podczas przejazdów całej grupy. Sponsorami i partnerami imprezy byli: Triumph Polska, Karcher Polska i Motul Polska. Z pomocą przyszli także: Eurorider- dealera Triumpha w Krakowie i Bielsku Białej, firma CAT Cargo Logistic oraz VestiGo.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: miesięcznik Motocykl i portal Motogen.pl, a także Ścigacz.pl, NewsAuto.pl oraz TVP Kraków.

Fot. Kamil Maziarek